Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Výukové zahrady

V období od května 2019 do srpna 2020 došlo v rámci projektu PŘÍRODNÍ ZAHRADA JAKO UČEBNA podpořeného z dotace Státního fondu životního prostředí České republiky k revitalizaci dvou zahrad v našem přírodním areálu. První se nachází pod budovou Zámečku a druhá navazuje na Rodinné centrum Mateřídouška.

 

Celkově došlo k úpravám na ploše 1.055 m² a terénním úpravám na ploše 305 m². Na zahradách tak dnes můžete vidět vyvýšené záhony, včelník, kompostéry, barely na zadržování dešťové vody, hliněný kopec pro děti, budky pro ptáky či spirálový bylinkový záhon.

 

Zahrada pod Zámečkem slouží převážně pro účely realizace ekologických výukových programů, jejichž účelem je doplnit školní výuku především o praktickou činnost, která probíhá v podmínkách těžko dostupných většině školských zařízení. Aktivity jsou připravovány tak, aby se žáci učili prožitkem, sami hledali příčiny a řešení ekologických problémů a získávali odvahu k jednání ve prospěch přírody. Účelem zahrady Rodinného centra Mateřídouška je zprostředkovat městským dětem přímý kontakt s přírodou a tím přispívat k všestrannému rozvoji jejich osobnosti. 

 

Registrační číslo projektu 04531861

 

VÝUKOVÉ ZAHRADY