Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Základní informace

Na Toulcově dvoře máme farmu s domácími zvířaty původních českých plemen. Zvířata nám pomáhají jako významný motivační prvek při ekologických výukových programech, seminářích, nebo v rámci chovatelských kroužků a příměstských táborů. Farma má nezastupitelné místo při pracovním začleňování osob se zdravotním postižením.

Na farmě probíhá projekt Noemova archa na záchranu původních českých plemen hospodářských zvířat. Naše zvířata jsou zařazena do programu zachování genových zdrojů. Každoročně odchovaná mláďata jsou většinou zařazena do dalšího chovu.

Se zvířaty z Toulcova dvora se můžete potkat na výstavách v celé ČR a často přivezeme čestnou cenu nebo pohár.

Otevírací doba:

Farma je přístupná veřejnosti každý den od 8:00 do 19:00. Zvířata jsou ve výbězích v závislosti na počasí (maximálně do 18 hodin).

Z návštěvního řádu:

·       Skupiny nad 10 osob mohou Toulcův dvůr navštívit podle obsazenosti areálu. Svou návštěvu konzultujte s pracovníky Infocentra (kontakt: info@toulcuvdvur.cz nebo 272 660 500). Stále platí, že ve všední dny dopoledne mohou školy navštívit Toulcův dvůr pouze přes předem objednaný výukový program (kontakt: programy@toulcuvdvur.cz, 602 509 815). Během odpoledne a o víkendech posíláme větší skupiny na prohlídky s průvodcem. Ty si je ale potřeba předem objednat.   

·       Vstup je zpoplatněn pouze v době konání velkých sobotních akcí (dožínky, jarmarky apod.).

·       Zvířata se pasou v ohradách. Prosíme, dodržujte bezpečnou vzdálenost a nedotýkejte se jich.

·       Dodržujte zákaz krmení zvířat!