Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Prohlídka po farmě
25.září od 14 hod
bublina
Podzimní konference pro učitele
bublina
Zeleninová bedýnka z Toulcova dvora v týdnu od 29.09.2021.
bublina
Den otevřených dveří ve školce Semínko
bublina
Den zvířat 7. října
14:30 - 18 hod
Volné pracovní místo v keramické dílně...
Akce pro veřejnost
24.9.2021 13:17
Pro spolehlivého nového OZP kolegu/kolegyni máme volné pracovní místo v keramické dílně. Stačí když bude mít chuť do práce, "cit v prstech", a hlavně chuť se naučit glazovat a spolupracovat s naší keramickou pecí. Více naleznete v inzerátu, níže.
Zeleninový stánek aktuálně.
Akce pro veřejnost
16.9.2021 08:21
Zeleninový stánek na Toulcově dvoře stále funguje. Každé PO a ST a ČT od 10:30 do 15:30 hodin. Aktuálně na stánku najdete zeleninu a vázané květiny pěstované přímo tady na TD. Přidáváme podzimní dekorace, keramiku nebo třeba sáček s vonnou levandulí, kamínky pro radost... Přijďte, těšíme se na Vás!
Kvízobudka
Akce pro veřejnost
10.9.2021 11:59
Kousek od vstupu na farmu jsme umístili tzv. kvízobudku. Tedy skříňku, ze které si návštěvníci mohou vzít kvíz a při jeho řešení si netradičně prožít procházku u nás. Vybrat si můžete hned ze tří typů kvízů dle věku či nálady – Po stopách hospodářských zvířat, Hledačku pro Zemi a Kvíz o veverkách.
Obchod na dvorečku má otevřeno
Akce pro veřejnost
9.9.2021 09:15
Obchod na dvorečku paní Syrovátkové se s novým školním rokem otevřel. Otevřeno bude mít téměř denně.
Ztráty a nálezy
Akce pro veřejnost
6.9.2021 12:21
Nalezené věci můžete nosit do Infocentra Toulcova dvora. Tam se s nimi mohou jejich majitelé znovu shledat. Dostávají se k nám často dosti zvláštní předměty. Nyní například závaží ke stativu, která si nějaký fotograf zapomněl v mokřadu. Nebo zlatá karta MasterCard.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Krupicová s vejcem
  • Smažený vepřový řízek, bramborový salát
  • Grilovaná zelenina, pečené brambory, dip

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.