Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Od 1.11.2020 je přírodní areál Toulcova dvora otevřen v čase 10.00 - 16.00

Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Venkovní úniková hra
Čas zvratu
bublina
Spustili jsme objednávání
bublina
ZDRAVÁ JÍDELNA STÁLE OTEVŘENA
bublina
Zápis do MŠ Semínko
6.5.2021
bublina
Novinky z farmy
Přednášky pro učitele
Akce pro veřejnost
11.12.2020 14:44
Připravili jsme tři přednášky pro učitele. Věnovali jsme se tématům: Tradice v environmentální výchově, Plánujeme environmentální program a Teorie programu a logický model. Ke stažení jsou na našem YouTube Botič o.p.s.
Vánoční setkání se zvířaty
Akce pro veřejnost
9.12.2020 07:53
I letos jsme pro vás připravili tuto tradiční akci. Oproti jiným rokům bude mít trochu jiný průběh, věnujte prosím, zvýšenou pozornost při registraci. A nezapomeňte se teple obléknout, budeme venku. Těšíme se na vás.
Podzimní putování aneb z deníku Báry Toulcové
Akce pro veřejnost
7.12.2020 10:11
Fiktivní slečna Bára Toulcová podniká toulky přírodou na různých místech v Praze i okolí a píše si o svých výpravách deník. O první výpravu z prostředí Hostivařského lesoparku se s vámi již dříve podělila. Před několika dny se Bára vypravila do nedalekých Řevnic, kde podnikla hned tři procházky.
Změna od jara 2021 - vstupní turnikety
Zájmové
7.12.2020 08:14
Po čtvrt století chystáme od jara 2021 nevyhnutelnou změnu. Situace nás přivedla k nutnosti uzavřít nekontrolovaně přístupný areál, který již v posledních letech byl za hranicí udržitelnosti. Jde o bezpečí a zdraví našich zvířat, ale také bezpečí a prostor pro naše návštěvníky. Chceme zajistit udržitelnost zdejší přírody. Došlo k enormnímu nárůstu nákladů s údržbou, s tím souvisí potřeba zajistit…
Předvánoční naladění na Toulcově dvoře
Akce pro veřejnost
6.12.2020 14:32
Přijďte se vánočně naladit na Toulcův dvůr. Na nádvoří vás čeká vánoční jedlička s betlémem. Kolem stepi vede adventní stezka s kvízem a na Infocentru najdete malou vánoční výstavu betlémů, nápadně podobnou té z minulých let.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Bílá zelňačka
  • Trhané vepřové, pečené brambory, mrkvový salát
  • Celerové škvarky, bylinkový kuskus, dip

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.