Od 1.11.2020 je přírodní areál Toulcova dvora otevřen v čase 10.00 - 16.00

Události organizací Toulcova dvora

Co je Toulcův dvůr?
bublina
Venkovní úniková hra
Čas zvratu
bublina
Spustili jsme objednávání
bublina
ZDRAVÁ JÍDELNA STÁLE OTEVŘENA
bublina
Zápis do MŠ Semínko
6.5.2021
bublina
Novinky z farmy
Zdravá jídelna
Akce pro veřejnost
22.1.2021 11:36
Ve Zdravé jídelně stále fungujeme a vaříme vaše oblíbená menu. Jsme každý den od 11:00 do 16:00 hodin, včetně soboty a neděle. K obědům pečeme čerstvé kynuté houstičky, copánky, různé druhy moučníků nebo slaných quichů. K pití nabídneme točenou grepovku, nealko pivo, pečený čaj, různé druhy moštů, atd... Jídelní lístek naleznete v přiloženém odkazu, viz. níže. Přijďte a ochutnejte naše dobroty! :…
Mokřad je již otevřen
Akce pro veřejnost
20.1.2021 11:29
Z důvodu náledí byl ve středu 20. ledna 2020 mokřad uzavřen. Nyní je již otevřený, přesto buďte opatrní! Pokud se bojíte ledu, zvolte raději cestu kolem jízdárny.
Novinky na farmě
Zájmové
8.1.2021 09:05
I když je to nezvyklé, naše hedvábničky se v těchto mrazech starají o vysezená kuřátka. Už se těšíme na jaro a na to, až je budeme moci pustit ven. Určitě to nebudou jediná mláďata a návštěvníci budou mít na co koukat.
Infocentrum má do odvolání zavřeno
Akce pro veřejnost
4.1.2021 14:49
Infocentrum Toulcova dvora má opět z důvodu vládních nařízení zavřeno.
Výrobky na vyzkoušení
Ekotipy
18.12.2020 13:27
Po dvou workshopech Zeleného kruhu, které proběhly v dvou posledních týdnech na Toulcově dvoře, si můžete v Infocentru vyzvednout vzorky výrobků. Ty si pak můžete doma, pokud se vám osvědčí, sami jednoduše vyrobit a nadále používat.
Nejnovější fotky
Dnes ve Zdravé jídelně
  • Bílá zelňačka
  • Trhané vepřové, pečené brambory, mrkvový salát
  • Celerové škvarky, bylinkový kuskus, dip

Co je Toulcův dvůr?

Toulcův dvůr Toulcův dvůr, z.s. je středisko ekologické výchovy v Praze, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Zabývá se ekologickou výchovou a pořádáním kulturních akcí. Tyto aktivity zajišťují 4 neziskové organizace, které se na Toulcově dvoře nachází - SRAZ, z.s., Botič o.p.s., sociální podnik ENVIRA, o.p.s. a ekologická Mateřská školka Semínko o.p.s. V rámci areálu naleznete dále farmu zvířat, Zdravou Jídelnu, hostel, BioObchůdek či obchůdek s tematickými dekoracemi.