Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Semínkovna

Mateřská škola Semínko zřídila SEMÍNKOVNU, která je umístěna na Infocentru Toulcova dvora. Lidé si z ní mohou brát semínka pro svou vlastní pěstitelskou potřebu. Stejně tak je žádoucí semínka do ní vracet. Můžete se také podělit o své přebytky.

Jedná se (v našem případě) o dřevěnou krabičku, pomocí které mohou zahradníci mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Osivo by mělo být výhradně v „Bio“ kvalitě, tedy nemořené a z chemicky neošetřovaných rostlin. Může jít o výsledek domácího semenaření. Semínka jsou nabízena bezplatně v malých dávkách pouze pro osobní spotřebu.

Semínkovny by měly  fungovat v podstatě jako knihovna, kde si ale místo knih půjčíte osivo. Každý si může vybrat osivo, které se mu líbí a po sklizni přinést svá semínka zpět a nabídnout je ostatním.

Více informací získáte na stránkách https://seminkovny.com/

Aktuálně je na území ČR v provozu již více než 60 semínkoven, které najdete v mapě semínkoven na tomto odkazu https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1OeUoMIGpiKW6nv82lgcx7bZHP2Q&ll=49.77476413378458%2C15.287479968749949&z=7