Nabídka

Sdílená lednice

Infocentrum nabízí službu Veřejné ledničky, do které můžete nosit potraviny, které sami nesníte, nebo si z ní naopak vzít něco lahodného na zub.

 

Zkušenosti s ročním provozem sdílené lednice 
článek z 4. ledna 2018

 

Pokud bydlíte v městském bytě, jistě musíte často řešit problém, jak se do něj vejít, když do něj neustále něco přibývá. Nejenže na nás neustále útočí reklamy a plné regály obchodů, ale věci přibývají i po Vánocích či jiných oslavách. Jak vměstnat nové dary mezi ty staré? A co můžete udělat s tím, co už tolik nepotřebujete? Nic nevyhazujte, nabídněte věci ostatním!

 

Na Toulcově dvoře byla za tímto účelem zřízena Sdílená lednice a Sdílená knihovna. Obě se nacházejí na Infocentru a jsou v provozu více než rok.

Sdílenou lednici snad nejvíce využívají místní maminky, které na Toulcově dvoře navštěvují rodinné centrum Mateřídouška nebo jejich děti chodí do Mateřské školy Semínko. Přicházejí sem ale i lidé z okolního sídliště.

 

V lednici nejčastěji najdete potraviny pro malé děti (např. drahé bio kašičky), které dítě přestalo náhle jíst, protože se cítilo na ně velké. Dále zde poměrně často končí exotické potraviny, které někdo dostane jako dárek, ale zdají se mu příliš extravagantní – jako borůvkové pivo, španělské salámky, pikantní omáčky či hovězí kosti na vývar. Velké pozdvižení tu učinila donáška kompotů a marmelád ze starého sklepa. Lidé, kteří si je odnesli domů, sem chodili hlásit, co báječného a lahodného z nich upekli. Často sem také lidé nosí různé čaje, kterých se už přepili nebo příliš zdravé potraviny, kterými chtěl někdo někoho převychovat (cizrnu, celozrnnou mouku, čočku).

 

Pokud vám tedy v lednici či ve spíži něco zabírá místo, přineste to sem. Třeba to udělá radost někomu jinému. Nebo si naopak něco potřebného odnesete.

Sdílená lednice