Nabídka

Koně

Koně přišli na Toulcův dvůr v roce 1999 a jejich historie i současnost je spojena se Sdružením SRAZ. První byla ze sponzorských darů zakoupena Lesněnka, záhy přibyla Horna, která přijela z krkonošské farmy Hucul. Tyto dvě klisny započaly etapu programů s huculskými koňmi. Postupem času se naše huculské stádečko rozrůstalo nejen dokoupením dalších koní, ale i odchovanými hříbaty.

K tomu, že zůstáváme věrni huculům, vede nejen osobní vztah zakladatelů našeho sdružení k těmto koním, ale především jejich specifické vlastnosti i cíl přispět k rozvoji jejich chovu a propagaci tohoto našeho národního plemene.

Huculský kůň (tzv. hucul) je malé a houževnaté plemeno koně, které má původ v horách Karpatského oblouku. Huculský kůň se vyznačuje vytrvalostí, nenáročností, otužilostí a dlouhověkostí. Pokud je chován ve vhodných podmínkách (hříbě vyrůstá ve stádě svých vrstevníků, s dostatkem prostoru a bez zbytečných zásahů chovatele), bývá psychicky vyrovnaný, učenlivý a pracovitý, vyznačuje se výbornou pamětí. Díky své klidné a vyrovnané povaze se hodí především k rekreačnímu ježdění, výcviku jízdy a hiporehabilitaci. Protože v historii byl odkázán především sám na sebe, mívá na věci vlastní názor a nezřídka si umí i postavit hlavu.

 

Máte zájem  zúčastnit se některého z odborných seminářů nebo webinářů s koňskou tematikou pořádaných naší organizací? Chcete věnovat zážitkový a přínosný dárek v podobě účasti na semináři, ale nevíte, který by si obdarovaný vybral? Nevadí, můžete koupit voucher v libovolné hodnotě a vybrat si později. 

Bude z čeho vybírat. Pro příští rok jsme připravili řadu zajímavých seminářů pro jezdce, chovatele a milovníky koní. Program a informace zde.

 

V případě vašeho zájmu zašlete příslušnou částku, na kterou si přejete poukaz vystavit, na sbírkový účet naší organizace, do poznámky pro příjemce uveďte svou e-mailovou adresu a jméno a příjmení osoby, na níž bude poukaz vystaven.

Chcete-li poukaz obdržet v tištěné podobě, zašlete svou adresu na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz.

K platbě použijte QR kod zde: