Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Obchůdky

BIOOBCHOD

Bio krámek na Toulcově dvoře nabízí kvalitní a prověřené potraviny. Ochotný personál v přátelské, rodinné atmosféře seznámí zákazníky se svým sortimentem, poradí s přípravou nebo doporučí recept. Obchůdek nabízí sortiment z produktů českých farmářů; ať jde o pečivo od poctivých pekařů, maso, čerstvou českou zeleninu nebo čerstvé kozí a kravské produkty. Vaříme biokávu a čaje s sebou. Více o produktech a akcích naleznete na: www.biotety.cz

Provozovatel: Veronika Haramulová
tel.: 601 326 816
biotety@seznam.cz

https://www.facebook.com/biotety.cz/ 

 

OBCHOD NA DVOREČKU 

Dvoreček u špýcharu oživuje obchůdek paní Syrovátkové, plný květin, bylinek a řemeslných výrobků z přírodního materiálu - šustí, lýka, slámy, dřeva, včelího vosku, bylinek, ručního papíru, sušených květin, keramiky či modrotisku.

Obchod na dvorečku má otevřeno v sudé týdny, od pondělí do neděle, od 10:00 do 18:00. Následuje týdenní pauza. Otevřeno bude i v některých lichých dnech - aktuálně se dozvíte na facebookovém profilu Obchod na dvorečku.

Několik týdnů před Vánocemi a Velikonocemi je otevřeno denně. V lednu, únoru, červenci a srpnu je zavřeno.

Kontakt: Martina Syrovátková

Telefon: 736 447 531

mail: martina.syrovatkova@seznam.cz  

Nebo v našich Aktualitách 

 

STÁNEK SE ZELENINOU A KVĚTINAMI 

Stánek provozuje sociální podnik Envira o.p.s., který je součástí Toulcova dvora. Zelenina i květiny jsou pěstovány ekologicky v přírodní zahradě Toulcova dvora. V sezóně najdete stánek před hlavní bránou u zastávky autobusu v pondělí, středu a ve čtvrtek. Vše si lze i předem objednat a vyzvednout v jinou dobu. 

Aktuální nabídka: https://envira.org/cs

Kontakt: Marie Vokřálová 

TEL: 605 788 588
 

KPZ TOULCŮV DVŮR (BIOBEDÝNKY) 

KPZ je zkratkou pro Kominitou podporované zemědělství. Jde o to, že skupina lidí podporuje farmáře, který hospodaří šetrně k přírodě. Ten jim pak za oplátku dává podíl své úrody. KPZ Toulcův dvůr je nejstarší KPZ v České republice. Každý z členů KPZ si předplatí část úrody našeho farmáře Karla Tachecího, který potom na distribuční místo každý týden vozí předpřipravené balíčky toho, co se zrovna urodilo. K zelenině si lze přidat i vajíčka jsou od pana Štencla. Výdej probíhá na Malém dvorečku zhruba od června do listopadu v úterý v 16:00 - 18:00.

Od roku 2022 provoz KPZ neprobíhá. Někteří členové začali odebírat zeleninové bedýnky přímo z Toulcova dvora od Envira o.p.s. 

email: podporujmesvehofarmare@gmail.com 

Adresář farmářů: https://www.adresarfarmaru.cz/149224-kpz-toulcuv-dvur

https://www.facebook.com/groups/2986202505038090 

Obchůdky