Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Prázdninové akce

 

Každoročně pořádáme letní akce s koňmi a příměstské tábory na Toulcově dvoře, které probíhají během školních prázdnin. Naši lektoři mají bohaté a dlouholeté zkušenosti s jejich přípravou a realizací. Jsou to kvalifikovaní hlavní vedoucí, akreditovaní lektoři výukových programů, zájmových kroužků a sportovních aktivit. Většina z nich jsou zdravotníky ČČK. Do role pomocníků zapojujeme osoby, které mají vztah k dětem a ke zvířatům, současně mají zkušenosti z realizace programů na Toulcově dvoře. Těší nás nejen to, že se účastníci na naše akce opakovaně vrací, ale i pozitivní ohlasy na programovou nabídku a práci lektorů.

Do letní nabídky Toulcova dvora patří i možnost navštívit s dětmi hernu v rodinném centru Mateřídouška nebo využít prázdninový provoz MŠ Semínko. 

 

Příměstské tábory

Příměstské tábory mají na Toulcově dvoře mnohaletou tradici. Nejžádanější jsou v době letních prázdnin, kdy se jedná obvykle o pětidenní akce. Kratší tábory se konají ale i o dalších prázdninách během roku. Režim bývá vždy podobný, ráno rodič dítě přivede a večer odvádí domů, přes den je připraven pestrý program se zajištěným stravováním. Každoročně pro děti připravujeme různá témata - přírodovědná, farmářská a další. Příměstské tábory pořádá Mateřská školka Semínko, Rodinné centrum Mateřídouška a Sdružení SRAZ.

Těšíme se na mnohaleté účastníky i nové tváře!

Pro sezonu 2023 zveřejníme nabídku 15. února a přihlašování se spustí 20. února ve 12:00. 

Jednotlivé tábory najdete zde nebo v zelené nabídce vlevo.

 

prázdninové akce s koňmi

Od roku 2001 pořádá Sdružení SRAZ letní pobyty s koňmi, od roku 2021 nově na letní táborové základně v Chotiněvsi na Litoměřicku.

V nabídce máme tyto akce s huculskými koňmi:

  • tábory pro děti a mládež
  • putování Praha – Chotiněves a zpět
  • putování s huculy
  • pobyt pro rodiče s dětmi
  • intenzivní hiporehabilitační tábor na Toulcově dvoře

Na koňských táborech jezdíme na koni, do denního programu je zařazena péče o stádo – farmaření. To zahrnuje uklízení výběhů, přípravu krmení, napájení, vodění koní na pastvu, stavění ohradníků. Je myšleno i na osvětu v podobě „koňovědy“ či diskusních dílen na vybrané téma, výtvarné dílny, posezení u táboráku, společenské hry či muzicírování.

Více o jednotlivých programech se dozvíte zde.