Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Nauč se dívat na kopyta I. - online seminář s MVDr. Dominikou Švehlovou

Středa 5.4.2023 19:00  22:00
Vstupné: 600,- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Mimo Toulcův dvůr
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento krátký tříhodinový webinář má za cíl ukázat posluchačům, jak obecně vypadá zdravé a funkční kopyto českého domácího jezdeckého či vozatajského koně. Řekneme si na něm, jak se na kopyta dívat, co na nich sledovat a jak hodnotit.
nauc-se-divat-na-kopyta-i-online-seminar-s-mvdr-dominikou-svehlovou

Každý majitel koně by si měl vycvičit oči na to, jak mají vypadat zdravá a funkční koňská kopyta. A protože neexistuje jeden jediný model takového kopyta, je třeba znát obecná pravidla i souvislosti tvaru kopyt se zbytkem těla koně. A pak sledovat koňský pohyb, ochotu pracovat a provádět to, co po něm jezdec chce, a zpětně to dávat do souvislosti se vzhledem jeho kopyt v minulosti i současnosti.

 

Kvůli krátkému času, který budeme mít k dispozici, se už nebudu zabývat anatomií kopyta. Prosím proto posluchače, aby si ji před webinářem prošli v dostupných knihách či jiných kvalitních textech. Budeme se na kresbách, schématech a fotografiích věnovat právě cvičení oka – posuzování tvaru kopyta a hodnocení, zda je nebo není správný či aspoň „ucházející“ pro bezproblémový pohyb koní.

 

Aby byl webinář aspoň trochu interaktivní, dostanou posluchači předem pracovní listy, které si mohou vytisknout a během webináře s nimi pracovat.

Samozřejmě po celou dobu spolu budeme diskutovat, protože stejně tak, jak neexistuje jeden jediný správný tvar koňského kopyta, neexistuje ani jeden jediný správný názor na něj.

 

Lektor semináře: MVDr. Dominika Švehlová
Seminář vede MVDr. Dominika Švehlová, kterou znáte i jako autorku a překladatelku článků v časopise Jezdectví, píše na kanál Equichannel.cz. Výborně se u ní spojuje odbornost s pedagogickými schopnostmi. Dále je učitelka odborných veterinárních předmětů na SZeŠ Lanškroun.

http://www.dominika-svehlova.cz/

 

Informace pro účastníky

Seminář je benefiční akcí. Výtěžek bude využit v rámci veřejné sbírky založené za účelem
získání finančních příspěvků na rozvoj a zajištění zooterapie, zejména hiporehabilitace a provozu výukové a socioterapeutické farmy.
Děkujeme za vaši podporu.

 

Cena semináře:

  • 600,- Kč

Více informací o platbě naleznete v potvrzovacím e-mailu, který vám přišel společně s registrací na webu.

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz

 

Čas  konání:

Seminář začíná v 19:00 hodin. A myšleny jsou 2 bloky po 1,5 hodinách s přestávkou. Začátek prezentace bude probíhat od 18:30. Veškeré podrobnosti k přihlášení online pošlu účastníkům do e-mailu v pondělí 3. dubna 2023.

 

Seminář bude probíhat v rozhraní Microsoft Teams.

 

 

Registrace Středa 5.4.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
27/40
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.