Jak komunikovat o změně klimatu – seminář s Janem Krajhanzlem
Na tyto a další otázky přináší odpovědi seminář s PhDr. Janem Krajhanzlem, Ph.D., jedním z předních českých odborníků na environmentální psychologii a komunikaci. Seminář je určen pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ.
Co vás na semináři čeká?
- Zjistíte, jaké psychologické faktory ovlivňují vnímání klimatické změny.
- Naučíte se, jak překonávat komunikační překážky a motivovat k akci.
- Osvojíte si praktické tipy, jak o tématu mluvit s různými cílovými skupinami – od žáků po dospělé.
- V cenně drobné občerstvení a vegetariánský oběd**
O lektorovi
PhDr. Jan Krajhanzl, Ph.D. je sociální a environmentální psycholog s více než 15letou praxí v oblasti ekovýchovy. Jako ředitel výzkumného Institutu 2050 se podílí na výzkumech zaměřených na komunikaci environmentálních témat s veřejností v České republice i na Slovensku. Vedle své vědecké a lektorské činnosti působí také na Masarykově univerzitě v Brně, kde vyučuje environmentální studia.
Seminář je určen pedagogům, ekovýchovným pracovníkům i všem, kteří chtějí lépe porozumět tomu, jak mluvit o změně klimatu efektivně a s respektem k lidské psychologii.
Připojte se a naučte se přetvářet náročná témata v příležitosti k pozitivní změně!
**Proč jídlo bez masa? Díky Zdravé jídelně, kterou na Toulcově dvoře provozuje sociální podnik Envira, můžeme účastníkům nabízet inspiraci na tradičně netradiční pokrmy, které vycházejí z jídelníčku našich předků, a zároveň ukazují moderní přístupy ke zdravému a ohleduplnému stravování, kde maso není konzumováno denně. Produkce masa a živočišných výrobků je totiž jedním z největších přispěvatelů k tvorbě CO2. Snižováním spotřeby masa přispíváme k redukci tohoto skleníkového plynu, a tím i ke zpomalení klimatické změny. Děkujeme, že spolu s námi objevujete staronové cesty a pomáháte životnímu prostředí.