Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Žabí kvákání 2022 na Toulcově dvoře

Žabí kvákání v Toulcově dvoře 4.5. 2022
Pan doktor Šandera měl v mokřadu od oběda nalíčených pět pastí . U mokřadu nás vítaly svým hlasovým projevem kuňky obecné a podařilo se chytit v trávě na břehu asi dvouletého skokana štíhlého. Prohlédli jsme si ho pěkně zblízka a dozvěděli jsme se čím se liší od ostatních skokanů.

 

Následoval krátký úvod a po něm jsme prohlíželi úlovky z jednotlivých pastí. Hned v té první bylo velk é množství čolků obou pohlaví. Pár jsme přendali do kbelíků, aby si je mohli všichni dobře prohlédnout, ostatní jsme vrátili hned zpět do mokřadu.

 

Z dalších úlovků byly zajímavé: potápník velký, okružáci ploský, plovatky, znakoplavky, pijavka a pulci. Ti patřili právě skokanovi štíhlémů.

 

Pan Šandera měl pro nás připravené překvapení. Měl na ukázku odchyceného skokana skřehotavého. Byl to "chlapík" veliký. No vlastně ona to byla samice ještě plná vajíček. A když jsme ji vrátili do vody, tak se rozkřehotala a předvedla své umění.

 

Druhým překvapením byla blatnice skvrnitá. Zprvu zahrabaná v písku. Pak jsme ji vyndali a polili vodou, abychom si ji mohli dobře prohlédnout.


Všichni zúčastnění byli nadmíru spokojeni a to díky panu doktorovi Martinovi Šanderovi.

Žabí kvákání 2022 na Toulcově dvoře