Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Den stromů a 85 let Švehlova sadu

20. října 2021 jsme na Toulcově dvoře slavili Den stromů. Ten letošní jsme věnovali 85 výročí založení Švehlova sadu, který leží právě u nás. Tenkrát bylo založení sadu ohromnou událostí, na které byly přítomny snad všechny důležité osobnosti té doby. Od předsedy vlády, po rektory univerzit, primáře nemocnic či pražského primátora. 

 

Bylo by pěkné, kdyby si i dnes sadů lidé takto vážili. Proto jsme celou akci tematicky zaměřili na ovocné stromy a vysokokmenné sady. Ty jsou totiž nejen krásné a lidem nesou ovoce, ale také jsou při správné péči plné života. V městském prostředí mohou sloužit k rekreaci nebo se mohou využívat k pastvě. 

 

Na akci mohli návštěvníci ochutnat původní odrůdy jablek a usmažit si je na ohni v těstíčku. Na vlastní kůži si užili řezání silné větve ovocného stromu, protože řez stromů je zásadní pro jejich dlouhověkost. Také se dozvěděli, jací živočichové žijí na a pod stromy či se seznámili s druhy ovocných dřevin. Nakonec si mohli vyrobit malou myšku ze skořápky ořechů. Ořešáky a lísky totiž také do ovocných sadů patří. 

 

Den stromů a 85 let Švehlova sadu