Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Vrozená křivost u koní - I. termín

Sobota 11.11.2023 09:00  17:00
Vstupné: 1.900- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Velká koňská klubovna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Ať už se věnujeme akademické práci, westernu, parkuru, drezuře, nebo jen tak jezdíme do lesa, vrozená křivost koně nás provází při každodenním tréninku. Není tajemstvím, že jsou koně na jednu ruku od přírody obratnější, šikovnější, snáze se ohýbají a jsou prostupnější. Zatímco práce na druhou ruku dokáže být utrpením pro koně i člověka.
vrozena-krivost-u-koni-i-termin

Řešíte některou z otázek níže? Rádi byste porozuměli, proč tomu tak je? Pak je tento kurz pro vás. Pojďme si společně promluvit o tom, co k tomu vašeho koňského partnera vede.

Kurz je zaměřený na teorii a zážitková cvičení ve dvojicích bez koní.

 

Časté projevy vrozené křivosti:
Kůň padá po pleci do kruhu, nebo vynáší přes vnější plec z kruhu ven. Jezdec má problém udržet stejnou velikost kruhu na obě ruce – kůň kruh soustavně zvětšuje či zmenšuje. Kloužete v sedle k jedné straně a i přes soustavnou kontrolu a posouvání délky třmenový řemenů máte pocit, že je jeden o kousek delší. Cítíte nestejnoměrný kontakt na otěžích a/nebo se vám kůň tlačí více proti jedné holeni. Opakovaně s kovářem řešíte nestejnoměrnou výšku patek i přes pravidelné a včasné korektury. Perete se s problémy se cvalem a přeskoky na jednu ruku. Kůň se nechce ohnout a ignoruje holeň. Pospíchá dopředu nebo se naopak vleče. A mnohé další…

 

V rámci tohoto jednodenního kurzu probereme:
- otázku problematiky terminologie a definice křivosti koně
- z čeho vrozená křivost pramení a jaké jsou její (ne)výhody
- jak vrozená křivost ovlivňuje biomechaniku pohybu koně
- její fyzický projev na těle koně
- jak ovlivňuje morfologii kopyt
- spojitost s problematikou napasování sedla
- jak vrozenou křivost vnímá jezdec a/nebo člověk pracující s koněm ze země
- společně zanalyzujeme fotky a videa
- užijeme si kopec zábavy při demonstraci vrozené křivosti naživo na vlastní kůži
- lehce se zamyslíme nad myšlenkou narovnání a hledání rovnováhy = na toto téma doporučuji navazující kurz "Hledání rovnováhy"

 

Lektor kurzu: Kristina Koudelová

Více informací o lektorce kurzu: https://www.physio-dressage.cz/o-mne

 

Informace pro účastníky

Seminář je benefiční akcí. Výtěžek bude využit v rámci veřejné sbírky založené za účelem získání finančních příspěvků na rozvoj a zajištění zooterapie, zejména hiporehabilitace a provozu výukové a socioterapeutické farmy. Děkujeme za vaši podporu.

 

Cena semináře:

  • 1.900,- Kč

Více informací o platbě naleznete v potvrzovacím e-mailu, který vám přišel společně s registrací na webu.

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz

 

Čas konání:
Prezence účastníků je od 8:30 hodin. Seminář začíná v 9:00 hodin a končí v 17:00 hodin, popř. později, podle toho, co účastníci a lektor vydrží .

Místo konání:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna, seminář probíhá jak v seminární místnosti, tak i na venkovní jízdárně.


Dovnitř si s sebou vezměte přezuvky a na ven vzhledem k rozmarnosti počasí doporučujeme oblečení pro případ deště (pláštěnky, vhodné boty) a brýle, klobouk i opalovací krém pro sluníčkové počasí.


Strava:
V rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstvení a pitný režim. Oběd je možné zakoupit v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské).

Ubytování:
Nabízíme možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani


Další důležité informace:
V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

 

Registrace Sobota 11.11.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
19/20
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.