Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Václav Bořánek - Horsemanship I. (Akademická škála přípravy koně, 3. díl)

Sobota 20.5.2023 10:00  18:00
Vstupné: 1.500- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Velká koňská klubovna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Teoretický seminář prohlubuje vědomosti z oblasti obecného jezdectví a navazuje na znalosti z horsemanshipu při práci ze země. Věnuje se základním stavebním kamenům klasického jezdeckého vzdělání v kontinuitě na jednotlivé druhy a způsoby ježdění na koni či sporty. .
vaclav-boranek-horsemanship-i-akademicka-skala-pripravy-kone-3-dil

Václav Bořánek Horsemanship 1, III. díl  - Akademická škála přípravy koně

Teorie pro pokročilé, jezdectví v harmonii s koněm

 

Václav Bořánek je výborný trenér i lektor. Vydává knihy a časopis Horseman. Natáčí DVD pro český, ale i americký trh. V nedávné době vydal výukovou knihu „Strašidlo jménem Horsemanship“.

Má za sebou dlouholeté zkušenosti získané doma i v zahraničí. Odjížděl se učit horsemanshipu za žáky Toma Dorrance. Vzdělával se např. v Kalifornii, Nevadě, Texasu aj. Přátelí se a spolupracuje s řadou významných horsemanů  -  Buck Brannaman, Bryan Neubert, Joe Wolter, Martin Black. Poznatky z tradiční tréninkové metody vaquero horsemanshipu a práce s mladým koněm přináší do jeho života Richard Caldwell.  

 

Na některé věci si zkrátka v jezdectví nemůžeme přijít sami. Na to je jeden lidský život příliš krátký. Je důležité se věnovat jezdeckému vzdělání. V. Bořánek nás učí, že základy pro „skutečné - opravdové jezdectví“ leží tady u nás v Evropě. Pokud se k němu připojí příprava mladého koně, obsedání a první týdny pod sedlem z horsemanshipu vznikne ucelená a funkční metodika.

 

Pozice těla, rozložení váhy, načasování a cit musí být perfektní, aby koni pomohly správně chápat základní pomůcky jezdce. Koně vychováváme, nechceme ho donutit k reakci.

 

 • Opakování - základní pomůcky (sed – pozice těla pro jednotlivé chody, cvičení, reakce na holeň, reakce na otěž), respekt, pocit důvěry, motivace, relaxace – pauza. Příprava situace a důležitost načasování – opakování a nadstavba
 • Sed jezdce - správné rozložení hmotnosti, vybalancování, v konkrétním cviku/situaci lze sedět jedním způsobem, fyzikální zákony při jezdeckém sedu
 • Na základě rytmu ve cvičeních tvoříme uvolněnost
 • Rytmus a plynulost
 • Dynamický oblouk
 • Impulzivnost koně – práce s energií koně
 • Tempo, rytmus, energie a kůň na kontaktu
 • Rovný kůň, poddajnost (prostupnost), rovnováha a její hledání
 • Relaxace v pohybu dopředu i zpět, uvolněnost fyzická i psychická
 • Kůň na pomůckách
 • Shromáždění
 • Václavova „Škála přípravy koně“
 • Fyzická příprava koně pro těžší cvičení
 • Kruh, ustoupení zádě v plynulosti a v uvolnění
 • Správná diagnostika a korekce
 • Chybné stereotypy a jak se jich vyvarovat, korekce
 • Cvičení pro procvičení na doma a samostudium pro jezdce i koně

V průběhu semináře je prostor pro vaše dotazy, které mohou přinést další zajímavé téma do jeho obsahu.

 

Informace pro účastníky

Seminář je benefiční akcí. Výtěžek bude využit v rámci veřejné sbírky založené za účelem získání finančních příspěvků na rozvoj a zajištění zooterapie, zejména hiporehabilitace a provozu výukové a socioterapeutické farmy. Děkujeme za vaši podporu.

 

Cena semináře:

 • 1.500,- Kč

Více informací o platbě naleznete v potvrzovacím e-mailu, který vám přišel společně s registrací na webu.

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz

 

Čas konání:
Prezence účastníků je od 9:30 hodin. Seminář začíná v 10:00 hodin a končí v 18:00 hodin, popř. později, podle toho, co účastníci a lektor vydrží .

Místo konání:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna,. Seminář probíhá celý den v seminární místnosti – vezměte si s sebou přezuvky.


Strava:
V rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstvení a pitný režim. Oběd je možné zakoupit v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské).

Ubytování:
Nabízíme možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani


Další důležité informace:
V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

 

Registrace Sobota 20.5.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
29/30
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.