Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Co přinesly nedávné světové summity na ochranu klimatu a biodiverzity? Naději? Náročné úkoly? Plané sliby?

Sobota 4.2.2023 09:30  11:30
Vstupné: vstupné dobrovolné (Na místě)
Kde: Zátiší
Kontakty: Halina Holá
U příležitosti posledního setkání letošního ročníku Klimatické akademie, kterou pořádá Ekologický institut Veronica, vás zveme na veřejnou přednášku profesora Bedřicha Moldana, která se bude věnovat světovým summitům (COP), které proběhly na konci roku 2022.
co-prinesly-nedavne-svetove-summity-na-ochranu-klimatu-a-biodiverzity-nadeji-narocne-ukoly-plane-sliby

V listopadu  proběhla v Egyptě konference  smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o ochraně klimatického systému země (COP 27) a pár týdnů poté, na sklonku roku 2022 v Montrealu,  obdobná konference  Úmluvy OSN o biologické rozmanitosti (COP 15). Tato setkání zástupců vlád států celého světa  probíhají již od roku 1992 a mají přinést řešení nejvýznamnějších krizí současnosti dotýkajících se životního prostředí a společnosti na celém světě - krize biodiverzity a krize klimatické.

 

Co se doposud za 30 let  podařilo a co ne? Co by se mělo v nejbližších letech stát a  co se mělo  stát už dávno? Jaká je role občanské společnosti a aktivismu?

 

Se svým pohledem i historií tohoto dění nás seznámí  a bude s námi debatovat nestor a  jeden z nejvýznamnějších představitelů československé a české environmentální školy,  profesor Bedřich Moldan, zakladatel Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, ministr životního prostředí v letech 1990-1991 a účastník mnoha mezinárodních jednání.

 

Fotografii jsme si zapůjčili z webu Českého rozhlasu. 

 

Akci pořádáme ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica.

 

       

Registrace Sobota 4.2.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
9/20
Účastníci
Registrace na akci již byla bohužel ukončena.