Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Nabídka

Programy jezdeckého klubu

Těší náš Váš zájem o přihlášení do našich programů (viz. níže). V našich programech je momentálně obsazeno, ale pokud se chcete zapsat do databáze zájemců, vyplňte prosím následující dotazník (v případě uvolnění místa vhodného pro vaši jezdeckou kategorii vás budeme kontaktovat).

Jednorázové jízdy pro veřejnost neděláme. Děkujeme za pochopení.

 

V nabídce máme jezdecké lekce pro děti od 10ti let, mládež a dospělé a jezdecko-chovatelské kroužky pro děti a mládež. Pracujeme formou jezdecké školy, s našimi členy pracujeme dlouhodobě a snažíme se, aby jejich jezdecké vzdělání bylo komplexní. Proto do lekcí zařazujeme i výuku teorie, etologie, welfare, biologie koní, atd. Pro to všechno jsme si zavedli souhrnný název „koňověda“.

 

Přímý kontakt s koněm je zdrojem mnoha zážitků, je inspirující a motivující. V rámci činnosti našeho jezdeckého klubu jsme pro vás připravili tyto programy:

1) Jezdecké kroužky

Program jezdeckých kroužků (JK) je určen pro děti od 10 let, mládež i dospělé. Lekce probíhají na jízdárně a v terénu jednou týdně. Trvají 60 minut. Do lekcí jsou zahrnovány i teoretické části ("koňověda"). Výuka je přizpůsobena schopnostem účastníků, pracujeme v různých jezdeckých kategoriích od začátečníků, mírně pokročilých až po zkušené jezdce.

Velká pozornost je věnována kvalitě sedu, uvolnění, rovnováze, vytvoření správných pohybových vzorců, uvědomělé práci s tělem, koordinaci pohybu, jemným pomůckám, práci ze země aj. Pokročilejší a zkušenější jezdci zdokonalují svoji jízdu v kroku, v klusu i ve cvalu, pracují na kavaletách, věnují se i jízdě v náročnějším přírodním terénu.

Bližší informace naleznete zde.

 

2) Jezdecko-chovatelské kroužky

Program jezdecko – chovatelských kroužků (JCHK) je určen pro děti od 11 let s jezdeckými zkušenostmi. Kroužky probíhají každý všední den od 15:30 do 19:30 (úterý 14:00 - 18:00) a v neděli od 14:30 do 18:30 hodin. Člen dochází pravidelně jeden den v týdnu na vybraný kroužek. Jeho program tvoří jezdecká lekce, která probíhá na jízdárně a v terénu. Zbývající čas je věnován péči o koně, stáje, výběhy aj. a další teoretické i praktické výuce z oblasti etologie, welfare chovu a výcviku koní a jezdectví.

Součástí JCHK jsou i jednou měsíčně víkendové praxe. Jejich cílem je získání dovedností a znalostí v oblasti péče o koně. Účastníci se učí koně čistit, krmit, ošetřovat, mají možnost více porozumět jejich potřebám, vodí je na pastvinu, pečují o prostory stájí a výběhů aj.

Bližší informace naleznete zde. 

 

Pokud potřebujete nějaké doplňující informace, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: kone@toulcuvdvur.cz