Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací
Areál je otevřen 10.00 - 18.00.
Skupiny nad deset osob objednejte svou návštěvu předem!! Infocentrum: 272 660 500

Persona Dolls

Doba trvání projektu: od května 2018
Certifikát získán v rámci projektu „Multikulturní vzdělávání v Mateřské škole Semínko“ - podpořeno z prostředků ESF a rozpočtu HMP v rámci Operačního programu Praha – Pól růstu ČR

 

V rámci projektu Multikulturní vzdělávání v Mateřské škole Semínko absolvovala paní učitelka Eliška Vondrysová v období od 18.1.2018 do 21.4.2018 intenzivní kurs pro práci s výukovou metodou Persona Dolls. Vzdělávací program společnosti Člověk v tísni o.p.s. byl v rozsahu 72 hodin.

Metoda Persona Dolls rozvíjí u dětí schopnost sebevyjádření, empatii, respekt k odlišnostem a přátelský přístup k ostatním. Cílem metody je především posilování sebevědomí dětí z hlediska vlastní identity, rozvoj pozitivního vnímání rozmanitosti, rozvoj kritického myšlení vůči předsudkům a diskriminaci.

Panenka stejně jako děti má svoje jméno, rodinu, domov, svůj příběh. Přicházejí do kolektivu, sdílí s dětmi svůj životní příběh a vybízejí je, aby s ní sdílely ten svůj. Panenka funguje jako prostředník mezi učitelkou a dětmi i mezi dětmi navzájem, pomáhá dětem mluvit o sobě a bránit se, když se jim někdo posmívá kvůli odlišnosti.