Oblovka
Pro chov oblovek se nejčastěji využívá akvárium nebo terárium. Velmi důležité je dobré větrání. Vysoká vlhkost v nedostatečně větraném teráriu by mohla způsobovat nežádoucí plíseň. Jako substrát nejčastěji používáme drcené kokosové vlákno, neboli lignocel. Tento substrát skvěle absorbuje vodu a neplesniví. Minimální vrstva podestýlky by měla být kolem 5 cm, vyšší vrstva je lepší. Oblovky se rády zahrabávají a v substrátu tráví hodně času.
Jako přirozená potrava slouží oblovkám v přírodě především plody přezrálého ovoce. V domácím chovu podáváme mango, meloun, jablka, banány, hrušky, salát, mrkev nebo třeba okurku. Někteří chovatelé připravují i speciální kašičky. V létě navíc podáváme pampelišky. Pravidelně podáváme sépiovou kost nebo drcené skořápky vajec, aby byl zajištěn dostatečný přísun vápníku.
Velmi dbáme na pravidelnou hygienu, v teráriu neponecháváme tlející zbytky potravy. Dle velikosti a počtu jedinců měníme jednou za čas kompletní substrát. Údržbu je také třeba věnovat stěnám terária. Oblovky velmi rády lezou po skle a zanechávají za sebou stopu.
Achatiny jsou aktivní především v noci, den tráví většinou zahrabané v substrátu. Rozmnožování bývá většinou snadné. I přesto, že jsou oblovky hermafrodité, většinou je třeba minimálně 2 jedinců. Někdy se však stává, že k úspěšné snůšce stačí pouze jeden jedinec. Ve snůšce bývá většinou několik stovek vajec. Zde se chovatel musí rozhodnou, zda chce svůj chov takto rozšířit nebo vajíčka zničí. Také je možné podávat vajíčka i malé jedince některým terarijním živočichům. V žádném případě není možné se přebytečných oblovek zbavit vypuštěním do volné přírody.