Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Krabice na staré mobily nově v Infocentru

Mobilní telefon se stal součástí života většiny z nás. Neslouží už pouze k telefonování, ale také k focení, online komunikaci, sledování videí, hraní her, vyhledávání spojení a čím dál častěji i k placení. Vývoj mobilů jde rychle kupředu, lidé je často obměňují a rádi se chlubí nejnovějšími kusy. Co se ale děje s těmi starým odloženými? Už jste je někam odevzdali nebo stále leží v nějakém šuplíku?

Staré mobilní telefony rozhodně nepatří do koše. Jsou plné vzácných i toxických kovů a jiných látek. Jejich výroba je velmi náročná. Říká se, že na jeden mobil musí být vytěžena jedna tuna různých surovin. Ty se navíc těží za dost žalostných podmínek – environmentálních i sociálních. Přitom by se z každého mobilu dalo recyklovat až 60 % materiálu. Proto je důležité je odevzdávat tam, kde je odebírají. Krabici na staré mobilní telefony máme nově i v Infocentru Toulcova dvora.

 

Krabici nám věnovala a o recyklaci telefonů se postará organizace Remobil https://remobil.cz/. Ta kromě různých sběrných míst nabízí lidem možnost odevzdání telefonu přes Zásilkovnu.

 

Kromě odevzdávání mobilů k recyklaci je důležité si telefony nekupovat tak často. Pečlivě se o ně starat a nepodléhat tolik povrchním módním trendům. 

Krabice na staré mobily nově v Infocentru