Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Jan Pumpr

Jan pracuje pro Mateřská škola Semínko, o.p.s.
Pedagog

Učitel Lesníčků

 

Od malička jsem byl aktivní dítě. Rodiče mě vedli k hudbě a chodil jsem do Sokola cvičit gymnastiku. Obojí se zřejmě nějak promíchalo a já někdy ve 13 letech propadl tanci. Začal jsem se učit stepovat, později si zamiloval nejen naše národní lidové tance, ale do dnes vedu taneční soubor mexických lidových tanců. Přestože jsem vystudoval středí školu zaměřenou na obchod, hned po škole jsem se začal naplno věnovat tomu, co mě bavilo a co jsem uměl – tancování a vzdělávání. Nakonec se mi z učení tance stala profese. Ale nejen tancem živ je člověk a proto jsme začali pořádat mezinárodní taneční semináře. Od toho byl již jen krok k provozování cestovní agentury. Když jsem zrovna netančil, vymýšlel jsem zajímavé programy pro tanečníky ze světa, kteří se chtěli dozvědět něco více o naší zemi a kultuře a následně začal naše klienty provázet jako průvodce.

Jako taneční pedagog pracuji přes 20 let nejen v naší taneční škole, ale také v ZUŠ a několik let jsem vyučoval lidový tanec na konzervatoři. Jezdím vyučovat po světě od Ameriky po Japonsko.

A jak jsem se dostal do Toulcáku? Byla to jedna z životních křižovatek s názvem Covid. Cestovní agenturu i taneční školu jsme museli na čas zavřít a já s nadšením přijal nabídku práce ve školce Semínko. Jako skaut a tremp miluji pobyt v přírodě a předávání přírodních dovedností. Lesní školka mi připadá jako úžasné místo na světě, již dlouho jsem o ní slýchal z povzdálí. V loňském roce jsem si to mohl i vyzkoušet. Věřím, že zde pro děti zúročím své mnohaleté zkušenosti ze školství, pobytu v přírodě a práce s lidmi i zkušenosti získané výchovou mých dvou synů. 

Kontakty