Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

(ZRUŠENO) Metody pro aktivní učení a aktivní vyučování

Sobota 7.10.2023 09:00  16:00
Účastnický poplatek: 2 500 (Úhrada fakturou)
Kde: Rodinné centrum
Organizátor: Botič o.p.s.
Kontakty: Lenka Hofierková
Akreditovaný seminář s lektorem Romanem Musilem, díky kterému bude vaše výuka účinnější i zábavnější (pro žáky i pro učitele). Seminář je primárně určen pro učitele 1. a 2. stupně základní školy. Vhodný je i pro učitele na středních školách.
zruseno-metody-pro-aktivni-uceni-a-aktivni-vyucovani

Tento seminář praktickou formou ukazuje metody aktivního učení a vyučování. Popřemýšlíme o tom, jaké hry a cvičení by si mohl učitel vymýšlet pro své žáky, aby lépe přijímali novou nebo upevňovali již vysvětlenou látku. Celý seminář bude o hledání přenosu mezi žákem a učitelem, o tom, jak žák vnímá informace, jak si je pamatuje nebo nepamatuje. Nečekejte hotové univerzální nápady, ale spíše cestu, jak si sami vymýšlet vyučovací postupy ve svém vyučovacím předmětu.

 

Seminář je určen pro 15-18 pedagogů ze základních škol.

 

Seminaristé by měli zvolit takové oblečení, ve kterém se mohou volně pohybovat i po zemi (po koberci).

 

V ceně semináře je i bezmasý oběd ve Zdravé jídelně a drobné občerstvení po celou dobu konání.*

 

Seminář je akreditovaný MŠMTpod Č.j.: MSMT – 21177/2022-2-790. Na místě dostanou účastníci osvědčení s osobními údaji, které vyplní do přihlášky (viz registrační formulář níže - vyplňte pečlivě).

 

Lektor PhDr. Mgr. Roman Musil je absolventem FF UK, obor pedagogika – se zaměřením na pedagogiku osobnostně sociálního rozvoje a PedFUK, obor – humanitní, pedagogické a společenské vědy. V současné době vyučuje v SPgŠ Beroun dramatickou výchovu, sociální komunikaci a pedagogiku. Dále vyučuje na PedF UK v Praze dramatickou výchovu, sociální komunikaci a rétoriku a na PedF UPOL v Olomouci sociální komunikaci, metody jednání. Od roku 1992 dělá po republice semináře pro učitele a lektory. Studuje a propaguje především reformní pedagogiku a alternativní proudy ve vyučování.

 

Prezence účastníků bude probíhat již od 8:30. Doražte, prosím, v dostatečném předstihu, abychom se seminářem mohli včas začít.

 

* Proč bezmasé jídlo? Díky Zdravé jídelně můžeme účastníkům nabízet inspiraci na tradičně netradiční pokrmy, které vycházejí z jídelníčku našich předků, a zároveň ukazují moderní přístupy ke zdravému a ohleduplnému stravování, kde maso není konzumováno denně. Produkce masa a živočišných výrobků je totiž jedním z největších přispěvatelů k tvorbě CO2. Snižováním spotřeby masa přispíváme k redukci tohoto skleníkového plynu, a tím i ke zpomalení klimatické změny. Děkujeme, že spolu s námi objevujete staronové cesty a pomáháte životnímu prostředí.

 

PRO NEDOSTATEK ÚČASTNÍKŮ JE SEMINÁŘ ZRUŠEN.