Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Výstava na stromech "Fajront: Konec šichty!"

Sobota 7.10.2023 09:00  14.10.2023 17:00
Kde: Dvůr
Organizátor: Toulcův dvůr, z.s.
Kontakty: Halina Holá
Přijďte se podívat na tradiční Výstavu na stromech, kterou letos vytvořila organizace NaZemi. Výstavu najdete na prostranství před Toulcovým dvorem - u zastávky autobusu. O čem tentokrát bude?
vystava-na-stromech-fajront-konec-sichty

Klimatická krize s sebou přináší velké změny. Někoho čekají změny větší, někoho menší. Zásadní proměnu čeká zejména fosilní energetika. Ne vždy si však uvědomujeme, že se tato změna velmi těsně týká pracujících v těchto sektorech a následně regionů, které jsou na energetický sektor úzce navázány. Na práci, lidské životy i regiony taková změna může dopadnout drasticky, proto je žádoucí, aby byla taková transformace spravedlivá. A to není snadné. Jak takovou spravedlivou, sociálně a environmentálně citlivou, transformaci provést? A jak se v tom celém vlastně zorientovat a čím si můžeme být jistí už dnes?

 

Tím provází letošní Výstava na stromech, která se věnuje spravedlivé transformaci při změně klimatu. Ta neprobíhá odděleně, ale za stále se měnících podmínek v naší společnosti, jednou z mnoha výzev a proměn je dnes například pokrok v umělé inteligenci. Výstavu proto doprovodí vizuální fotografie vytvořené umělou inteligencí.

 

Výstavu letos koordinuje organizace NaZemi a je realizována v rámci projektu Budoucnost práce v nízkouhlíkové ekonomice: Perspektivy spravedlivé transformace české energetiky (POSTWORK), který je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA.

 

Bližší informace o výstavě: https://nazemi.cz/vystava-na-stromech/