Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Dynamický střed těla - seminář s využitím Franklin Method

Sobota 4.5.2024 09:00  17:00
Vstupné: 1.950- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Velká koňská klubovna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Správný, funkční sed je naprostým základem jezdeckého umění. Fyzioterapeutka, instruktorka jezdectví a certifikovaná trenérka Franklin Method® Equestrian Equibalance CZ - Kateřina Toušková pro vás přichystala jedinečný kurz, díky kterému principům správného sedu porozumíte skutečně do hloubky. Staňte se pro svého koně snesitelnějším břemenem!
dynamicky-stred-tela-seminar-s-vyuzitim-franklin-method

Franklin Method ® - Zlepšení koordinace a povědomí o vlastním těle
Franklinova metoda ® je kreativní pohybový koncept vyvinutý Erickem Franklinem ke zlepšení koordinace a povědomí o vlastním těle. Využívá Dynamickou neuro-kognitivní představivost™, uvědomění si anatomie našeho těla a specifický způsob vzdělávání k vytvoření pozitivní změny, která zůstává v našem těle i v naší mysli. Franklinova Metoda byla vyvinuta v roce 1994 a vyučuje se po celém světě, včetně univerzit ve Vídni, Kolíně nad Rýnem, Karlsruhe a Juilliard School v New Yorku.
Jedním z největších objevů 21. století je plasticita mozku; to znamená, že životy které žijeme formují to, jak se bude náš mozek rozvíjet, a právě Franklinova metoda ® je průkopníkem ve využívání této neuroplasticity mozku. Ukazuje nám, jak používat mozek ke zdokonalení tělesných funkcí a učí nás, jak využít transformační sílu naší mysli. Může být využita ke zlepšení našich schopností, a i běžných denních činností, protože všechno co začíná s naším vědomím máme sílu změnit.
Franklinova metoda ® nás učí dynamicky vyrovnávat tělo a jak se pohybovat s maximální efektivitou, aby naše tělo zůstalo pružné a plné energie. Celé naše tělo je součástí symfonie koordinovaných pohybů a naše držení těla se mění v každém okamžiku. Náš mozek a celý nervový systém musí v každém momentu koordinovat a usměrňovat končetiny, pojivové tkáně, svaly, jednotlivé klouby a všechny pohyblivé části s ohledem na gravitaci; a zároveň zpracovává, jako zpětnou vazbu, informace o jejich poloze. Takže, v jistém smyslu, je náš postoj (pozice těla) znovu nalezen v každém okamžiku.

Franklin Balls /Franklinovy míčky
Franklinovy míčky, válečky a gumy jsou důležitou součástí pohybového konceptu Ericka Franklina. Využíváme je jak v tréninku na zemi, tak potom i v práci na koni, kde nám slouží k lepšímu uvolnění se, uvědomění si našich pohybů a ke zlepšení propriocepce (polohocitu a pohybocitu). Míčky a rollery se používají v různých velikostech, naplněné vzduchem nebo vodou, s texturou nebo hladké. Pokud chceme dosáhnout pozitivní změny v našem těle, je proto vždy důležité vybrat správný míček pro konkrétní partii těla a fyzickou zdatnost jezdce.

Lektor semináře: Kateřina Toušková

Kateřina Toušková je prvním licencovaným trenérem Franklin Method® Equestrian v České Republice. Samozřejmě její záběr je daleko širší, více informací naleznete zde.

 

Seminář se skládá ze dvou částí - dopoledne s budeme věnovat teorii, kdy se jezdci seznámí s principy Franklinovy metody, projdeme si základy anatomie a biomechaniky pohybu v sedle. S teorií si zkusíme i pár cvičení na zemi. Odpoledne pak budou následovat jednotlivě tréninky sedu na koni. Této části se zúčastní jenom předem domluvení jezdci. 

 

Informace pro účastníky

Seminář je benefiční akcí. Výtěžek bude využit v rámci veřejné sbírky založené za účelem získání finančních příspěvků na rozvoj a zajištění zooterapie, zejména hiporehabilitace a provozu výukové a socioterapeutické farmy. Děkujeme za vaši podporu.

 

Cena semináře:

  • 1.950,- Kč (ostatní účastníci - aktivní divák)

Více informací o platbě naleznete v potvrzovacím e-mailu, který vám přišel společně s registrací na webu.

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz

 

Čas konání:
Prezence účastníků je od 8:30 hodin. Seminář začíná v 9:00 hodin a končí v 17:00 hodin, popř. později, podle toho, co účastníci a lektor vydrží .

Místo konání:
Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna, seminář probíhá jak v seminární místnosti, tak i na venkovní jízdárně.

 

S sebou:

  • podložku na cvičení
  • pohodlné oblečení, v kterém se budete moci hýbat
  • dovnitř si s sebou vezměte přezuvky a na ven vzhledem k rozmarnosti počasí doporučujeme oblečení pro případ deště (pláštěnky, vhodné boty) a brýle, klobouk i opalovací krém pro sluníčkové počasí.

Strava:
V rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstvení a pitný režim. Oběd je možné zakoupit v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské).

Ubytování:
Nabízíme možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani


Další důležité informace:
V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

 

Registrace Sobota 4.5.2024
Obsazenost
Všechna místa jsou již bohužel obsazena.
16/15
Účastníci