Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Čarodějné čarování

Úterý 25.4.2023 16:00  18:00
Plánované termíny
Vstupné: 180,- za dítě a 120,- za účastnícího se sourozence (Úhrada fakturou)
Kde: Rodinné centrum, Rodinné centrum - Zahrada
Věková skupina: od 1,5 roku s doprovodem
Organizátor: Botič o.p.s.
Kontakty: Petra Kubínová
Pálení čarodějnic, jak se v Čechách nazývá předvečer prvního máje, je u nás pevně spjat s hořícím ohněm u kterého se scházejí sousedé a kamarádi a vítají tak příchod jara a novou sílu probuzené přírody. Tento tajemný večer má mnoho názvů. Čarodějnice, Filipojakubská noc, Valpuržina noc, Beltain atd. V tento den Keltové zhasínali starý oheň a zapalovali oheň nový. Oheň byl symbolem síly, energie a Slunce, tedy životadárná energie. Tento svátek byl plný radosti – po dlouhé a tmavé zimě opět přicházelo jaro, pojďme se tedy spolu radovat!
carodejne-carovani

Každý správný čaroděj či čarodějka musí mít své kouzelné zvíře, musí umět létat na koštěti a spoustu dalších dovedností. A my si vás vyzkoušíme! A kdo projde zkouškou, obdrží titul Čaroděje či Čarodějky a naše Velká Čarodějka mu osobně pogratuluje! 

 

Čeká nás míchání kouzelného těsta, ze kterého si na ohni opečeme hady, slalom na koštěti či skákání přes oheň.

 

Sraz je na zahrádce Mateřídoušky a sebou potřebujete oblečení dle počasí, buřty na oheň a vše, co k buřtům potřebujete. Akce je venkovní. 

 

Na začátku proběhnou zkoušky nových čarodějů a čarodějek a v druhé polovině opečeme hady na ohni a nebo kdo bude chtít svoje špekáčky. 

 

Na program můžete využít náhrady z programů nebo z předškoličky, registrace je zde. V případě, že se registrujete jako nový účastník nebo nemáte dostatek kreditů, vyčkejte s platbou na výzvu, která Vám přijde do mailu. Výzva nepřijde obratem po registraci, rozesílám ji ručně podle např. slevy na sourozence.

 

Akce se uskuteční pro min. 6 přihlášených.