Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Václav Bořánek Horsemanship II. (praktické ukázky v kruhové ohradě)

Sobota 14.10.2023 10:00  18:00
Vstupné: 1.500- Kč (Bankovním převodem)
Kde: Jízdárna, Velká koňská klubovna
Organizátor: Sdružení SRAZ, z.s.
Tento kurz je zaměřen na diváka, pro kterého jsou připraveny praktické ukázky práce ze země – ve volnosti (v kruhové ohradě dřevěné, ohradníkové aj.) i na provazové ohlávce a laně. Navazuje na informace z Horsemanshipu 1/I. – téma: respekt, pocit důvěry, pauza, reakce na ruku, reakce na holeň, couvání tj. ze znalostí získaných v „Mateřské školce horsemanshipu“.
vaclav-boranek-horsemanship-ii-prakticke-ukazky-v-kruhove-ohrade

Václav Bořánek Horsemanship II. - praktické ukázky v kruhové ohradě

„Výchova/výcvik koně, komunikace a cvičení ve volnosti v kruhové ohradě a na laně“

 

Václav Bořánek je výborný trenér i lektor. Vydává knihy a časopis Horseman. Natáčí DVD pro český, ale i americký trh. V nedávné době vydal výukovou knihu „Strašidlo jménem Horsemanship“.

Má za sebou dlouholeté zkušenosti získané doma i v zahraničí. Odjížděl se učit horsemanshipu za žáky Toma Dorrance. Vzdělával se např. v Kalifornii, Nevadě, Texasu aj. Přátelí se a spolupracuje s řadou významných horsemanů  -  Buck Brannaman, Bryan Neubert, Joe Wolter, Martin Black. Poznatky z tradiční tréninkové metody vaquero horsemanshipu a práce s mladým koněm přináší do jeho života Richard Caldwell.  

 

Jde o komunikaci (rozhovor) s koněm, jak ji začít a vést ve smyslu vzájemného porozumění, důvěry a respektu.

  • Jaké jsou principy práce ve volnosti – práce s psychikou koně (respekt, pocit důvěry), relaxace (pauza), rytmus (plynulost), reakce na tlak, reakce na ruku, couvání
  • Diagnostika psychického stavu i fyzického zdraví koně
  • Cvičení, která vedou koně k výuce práce na rytmu a následně i jeho kvalitě ve všech chodech
  • Relaxace s koněm (pauza).
  • Práce na laně – ukázky ve smyslu technického provedení.
  • Příprava výukové/výcvikové situace.

Důraz je kladen na vysvětlení, proč se tyto výcvikové metody praktikují napříč jezdeckým tréninkem bez ohledu na obor či sport. Pokud máte z domova nějaké vlastní otázky týkající se praktického provedení, vezměte je s sebou.

Informace pro účastníky

Seminář je benefiční akcí. Výtěžek bude využit v rámci veřejné sbírky založené za účelem získání finančních příspěvků na rozvoj a zajištění zooterapie, zejména hiporehabilitace a provozu výukové a socioterapeutické farmy. Děkujeme za vaši podporu.

 

Cena semináře:

  • 1.500,- Kč

Více informací o platbě naleznete v potvrzovacím e-mailu, který vám přišel společně s registrací na webu.

Upozornění: Tato akce je benefiční, jejíž výtěžek bude využit ve prospěch zooterapie. Pokud budete potřebovat vystavit daňový doklad, kontaktujte nás předem na e-mail: petrzilkova@toulcuvdvur.cz

 

Čas konání:
Prezence účastníků je od 9:30 hodin. Seminář začíná v 10:00 hodin a končí v 18:00 hodin, popř. později, podle toho, co účastníci a lektor vydrží .

Místo konání:

Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Velká koňská klubovna. Seminář probíhá po celý den na venkovní jízdárně
Vzhledem k rozmarnosti počasí doporučujeme oblečení pro případ deště (pláštěnky, vhodné boty) a brýle, klobouk i opalovací krém pro sluníčkové počasí.


Strava:
V rámci semináře pro Vás bude zajištěno menší občerstvení a pitný režim. Oběd je možné zakoupit v místní kuchyni, výběr ze dvou hlavních jídel (s masem nebo vegetariánské).

Ubytování:
Nabízíme možnost přenocování na objednávku na ubytovně v Toulcově dvoře, tel.: 603 806 362, www.toulcuvdvur/sluzby/ubytovani


Další důležité informace:
Seminář je určen pouze pro diváky, praktické vyzkoušení s koněm nebude možné.
V případě, že se seminář nebude konat z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. nařízení vlády), bude kompenzace probíhat formou výběru z nabídky námi pořádaných seminářů v nadcházejícím období, až to situace dovolí. Nemůžeme zaručit stejné téma semináře, ale uděláme maximum, co bude v našich silách.

 

Registrace Sobota 14.10.2023
Obsazenost
Volná místa stále k dispozici.
20/30
Účastníci

Každou osobu, včetně dětí je potřeba registrovat zvlášť.

Formulář